האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

אינדקסאינדקס  PortalPortal  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחברהתחבר  

הילד שלא קיים הבטחות

Go down 
3 posters
מחברהודעה
sonny
Manager
Manager
sonny

מספר הודעות : 73

הילד שלא קיים הבטחות Empty
הודעהנושא: הילד שלא קיים הבטחות   הילד שלא קיים הבטחות EmptyTue Oct 05, 2010 3:41 am

הילד שלא קיים הבטחות

בארץ לא רחוקה בכלל חי ילד. זה לא משנה מה השם שלו. כי בקלות זה יכול להיות כל אחד מאיתנו. באותה ארץ, שקרובה אליכם יותר ממה שאתם חושבים, חיה גם ילדה. השם שלה גם לא משנה, היא בכל מקרה הייתה קצת טיפשה.

הם נולדו בהפרש של שלושה ימים אחד מהשני, האמהות שלהם היו ביחד בבית החולים. הוא נולד ראשון, והיא נולדה אחריו. המספרים שלהם בתעודת זהות- כמעט עוקבים אחד אחרי השני. רצה הגורל והם גם הפכו להיות שכנים, כשהמשפחות של שניהם בנו בתים חדשים ממש אחד ליד השני. ומאז הילדים האלה- הם עשו הכול ביחד. האמהות היו שומרות עליהם ביחד, נותנות להם לשחק מחוץ לבית ביחד, לצייר ציורים ולראות טלוויזיה. הכול ביחד. וכמובן שהיחד, הפך אותם לחברים טובים- טובים.

כשהילד והילדה הגיעו לגן נפתח בפניהם עולם חדש. פתאום, בבת אחת, עוד הרבה ילדים. הייתם מצפים שזה יגרום להם להתרחק אחד מהשני? אז זהו, שלא. אתם יודעים למה? עכשיו, בשקט, אני אספר לכם סוד. הילדה הייתה אמנם נחמדה- אבל התרגזה בקלות מהרבה דברים. והילד- טוב, הוא לא ידע להבטיח הבטחות. מה זה אומר? פשוט מאד.

הוא הבטיח שיחלק לכולם את השוקולד שנתנה הגננת- אבל אכל את כולו לבד. הוא הבטיח לילד אחר שיוכל לבוא אליו אחרי הגן- והלך בלי להגיד מילה. הוא הבטיח שערוך מסיבת יום הולדת גדולה לכמה חברים- ובסוף לא חגג אף יום הולדת. כל הילדים אמרו "אנחנו לא אוהבים אותו, הוא שקרן." אבל היא נשארה שם. היא נשארה כל הזמן. היו לה חברים, אבל הם תמיד נשארו ביחד.

ואז הילדים גדלו. כיתה א', כיתה ב'. כיתה ו'. השנים שבהם החברים הופכים להיות הדבר הכי חשוב. לה- היו הרבה חברים. מידי פעם הם היו מתרחקים ממנה- כי זה לא כיף להיות עם מישהי שמתרגזת בקלות, אבל היא תמיד ביקשה סליחה והם תמיד חזרו. ולו? בהתחלה כולם אהבו אותו. כי היה לו את השיער הכי בלונדיני, וכי הוא היה נורא נחמד. אבל מהר מאד הם גילו את הסוד האפל. זה הילד שלא מקיים הבטחות. אחד- אחד הוא בגד באמונם. בהתחלה בצחוק- כשהבטיח הבטחות- בלי שיראו השאר- היה מצליב את האצבעות מאחורי הגב. כשהם גילו את זה- היה מצליב רגליים. בסופו של דבר הוא כבר לא הרגיש שהוא חייב לקיים להם שום הבטחה. והם התייאשו. יום אחד הם ניגשו אל הילדה ושאלו "איך את עוד מסתובבת איתו? הוא לא יודע לקיים הבטחות!" הם רטנו, והיא בשקט ובלי כעס בכלל, אמרה "פשוט מאד. אף פעם לא ביקשתי ממנו להבטיח שום דבר!"

וככה השנים המשיכו לעבור. הוא חגג בר- מצווה, הם התחילו תיכון. והם תמיד נשארו החברים הכי טובים. והיא תמיד נשארה כזאת שמתעצבנת בקלות- והוא תמיד נשאר הילד שלא יודע לקיים הבטחות.

כיתה י' הגיעה. והיא, שאף פעם לא הייתה בקטע- החליטה פתאום שהגיע הרגע. היא הודיעה שהיא עורכת מסיבת יום הולדת. "סוויט סיקסטין" היא אמרה לכולם. חיכתה בקוצר רוח שיגיע היום, ההזמנות כבר חולקו, הקניות נעשו. כבר כמעט- כמעט שהיא הייתה בת שש עשרה. כמה ימים לפני המסיבה היא ניגשה אליו ושאלה: "אתה תבוא, נכון?" היא שאלה, "בטח!" הוא ענה לה, היא בחנה טוב- טוב, הם אמנם חברים- אבל את השמועות היא כבר שמעה- הוא לא הצליב ידיים ולא הצליב רגליים, הוא לא מצמץ כשדיבר איתה ולא הפנה את ראשו כדי לא להסתכל בעיניה. "מבטיח!" הוא ענה. והיא חייכה.

יום ההולדת הגיע .ואיתו הגיעו כולם. מתנות, שירים, ברכות. כמו שצריך. והיא הסתכלה סביב ו.. תנחשו מי לא בא? כן, הילד ההוא. מהארץ הלא רחוקה. "הוא החבר הכי טוב שלי," היא אמרה, כששאלו אותה למה היא בוכה, "יותר מכולם- רציתי שהוא יבוא." הם ניחמו אותה וניגבו את הדמעות. "עזבי," אמר אחד מהם, "זה הילד הזה, שלא מקיים הבטחות." כולם הנהנו בראשם בהסכמה. "כן, איך זה שעד היום עוד היית חברה שלו?" הם שאלו, והיא הביטה בהם בעיניים עצובות: "כי עד היום," היא הסבירה, "לא ביקשתי ממנו שום הבטחה."

למחרת בבית ספר הוא נעמד מולה. חלילה ,משפתיו? לעולם לא תשמעו מחילה. אבל אלו היו העיניים שלה ששברו אותו. "אני מצטער," הוא אמר, "לא התכוונתי." והיא- שמתרגזת בקלות- לא הצליחה לסלוח. "אתה הבטחת." היא אמרה, "ואני סמכתי עלייך.ואתה לא קיימת." והוא- מה לעשות- הודה באשמה. "אבל מהיום-" הוא אמר לה, בחיוך מלא גאווה- "אני מבטיח שאקיים כל הבטחה!" והיא הסתכלה עליו במבט אטום ונגעל. "עזוב," היא לחשה בשקט, "זה כבר הרבה יותר מידי מאוחר."

בארץ לא רחוקה, וקרובה אפילו מאד, חי לו ילד- וזה לא חשוב מה שמו- כי בקלות הוא יכול להיות כל אחד מכם. בבית צמוד חיה ילדה, שזה לא משנה מה שמה, כי הייתה טיפשה. היא לא הקשיבה אף פעם להזהרות. היא העדיפה להישאר חברה, וקיוותה לא לטעות. והוא נשאר תמיד, הילד שלא מקיים הבטחות. אבל לפחות עכשיו- כי כל סיפור חייב להיות הוגן- הילד שלא מקיים הבטחות נשאר לבד. וסוף כל סוף- הוא מצטער.

אולי מתישהו אני אפסיק להיות הילדה הטפשה.ואולי מתישהו, אתה תפסיק להיות הילד שלא מקיים הבטחות.

הסיפור הזה ממש נכון D:
אני ממש אוהבת אותו, אני חושבת שהוא נותן איזה הסבר למשהו
חזרה למעלה Go down
ShirelL
sonny child
sonny child
ShirelL

מספר הודעות : 68

הודעהנושא: Re: הילד שלא קיים הבטחות   הילד שלא קיים הבטחות EmptyTue Oct 05, 2010 3:45 am

וואו זה ממה יפה Razz
אני לא הצלחתי להבין את המסר של הסיפור, אולי אני אבין אותו בקרוב... אם יש לו מסר בכלל XD
חזרה למעלה Go down
sonny
Manager
Manager
sonny

מספר הודעות : 73

הודעהנושא: Re: הילד שלא קיים הבטחות   הילד שלא קיים הבטחות EmptyTue Oct 05, 2010 3:49 am

כן, המסר זה די כל אחד מאיתנו הוא הילד שלא קיים הבטחות, וגם הילדה שצורחת, הילד יצטער על זה מאוחר, אבל הילדה הצטערה בזמן, קיצקץ זה שלכל אחד מאיתנו יש צעד רע דאנחנו לא רואים והסיפור מראה את זה, על שני הצדדים הכי ספציפים...
חזרה למעלה Go down
ShirelL
sonny child
sonny child
ShirelL

מספר הודעות : 68

הודעהנושא: Re: הילד שלא קיים הבטחות   הילד שלא קיים הבטחות EmptyTue Oct 05, 2010 3:59 am

אההה.... ממש יפה הילד שלא קיים הבטחות 894571
חזרה למעלה Go down
adva jonas
Manager
Manager
adva jonas

מספר הודעות : 127

הודעהנושא: Re: הילד שלא קיים הבטחות   הילד שלא קיים הבטחות EmptyTue Oct 05, 2010 8:21 pm

ביג ליק הילד שלא קיים הבטחות 94960
חזרה למעלה Go down
https://sonnywithachance.forumisrael.net

הילד שלא קיים הבטחות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1